FRAŠKA V PŘÍMÉM PŘENOSU

Zasedání se totiž konalo za velmi nepříznivé epidemiologické situace na samotném úřadě města. Kvůli výskytu nemocných na COVID byl městský úřad uzavřen.
Opoziční zastupitelé žádali vedení obce posunutí termínu zastupitelstva na jiný nejbližší možný termín až se situace zklidní.

Starosta města pan Starostka bohužel zcela logickému požadavku nevyhověl a rozhodl se se zdravím zastupitelů HAZARDOVAT.
Opoziční zastupitelé za této situace, kdy nebylo 100% jisté, jestli s nakaženými pracovníky nepřišlo do kontaktu také vedení města, se s ohledem na své zdraví z jednání zastupitelstva omluvili.

Zasedání se tedy nakonec odvíjelo pouze za přítomnosti vládnoucí osmičky. Vše běželo jako na drátkách.
Starosta přečetl projednávaný bod, víceméně sen formálně zeptal, jestli k tomu má někdo nějaký dotaz nebo připomínku, což samozřejmě nikdo neměl a hned se hlasovalo. Nikoho nic nezajímalo, každý všemu rozuměl.

Překvapením byla jediná situace, a to při projednávání bodu dotací spolkům. Radní pan. Oprchalský během projednávání tohoto bodu navrhl snížit dotaci šachovému oddílu o celých 40 tisíc korun.
Důvod snížení je však takový nejasný.
Navíc jde o zcela nelogický krok, protože k výši dotace se jednak vyjadřoval finanční výbor, který doporučoval částku v plné výši a také rada města, které je pan radní členem.

Pak se hlasovací mašinerie opět rozjela jako dobře namazaný stroj. Žádné dotazy, žádné připomínky, žádný vlastní názor. Jen poslušné zvedání rukou.
Také z hlediska informací pro občany to byla katastrofa. Případný divák mnohdy nevěděl, čeho se projednávaný bod vlastně týká. Pouze název projednávaného bodu nestačí.
Tak například o zprávách finančního a kontrolního výboru se dozvěděl pouze to, že to mají zastupitelé v materiálech. To ale nebyl jediný případ kdy se takto postupovalo. Naštěstí byla celá tragédie po více kal půl hodině ukončená.

předseda ZO KSČM Rychvald
Tvardek Vladimír