Krajská konference KSČM

Jednání se účastnila také místopředsedkyně KSČM a europoslankyně Kateřina a poslanci Parlamentu ČR Leo Luzar a Daniel Pawlas. Jednotlivé okresy zastupovalo 63 delegátů a 33 hostů.

Jednání provázela rozsáhla a místy i velmi kritická diskuse. V diskusi vystoupil a svou představu o dalším fungování strany nastínil také Leo Luzar, který byl konferencí nakonec doporučen na funkci předsedy ÚV KSČM. Pro funkci 1. místopředsedy konference doporučila Petra Šimůnka a na posty místopředsedů Kateřinu Konečnou, Víta Macháčka a Daniela Pawlase.

Delegáti byli seznámení se stručným hodnocením volebního programu KSČM pro období 2016-2020. Dále byly schváleny Teze volebního programu KSČM MSK pro volební období 2020-2024 a Hlavní úkoly KSČM Moravskoslezského kraje pro období 2020-2022,

V tajných volbách delegáti pak delegáti rozhodovali o předsedovi KV KSČM a o pořadí na kandidátce pro volby do krajského zastupitelstva.

Předsedou KV KSČM v Moravskoslezském kraji byl nakonec zvolen dosavadní předseda Josef Babka, který získal 37 hlasů, jeho protikandidát Jan Kotala získal hlasů 26.

Lídrem krajské kandidátky pro podzimní volby do krajského zastupitelstva byl zvolen Josef Babka.

Pořadí kandidátů do krajského zastupitelstva zůstalo beze změny. Nikdo z kandidátů nedostal dostatek preferenčních hlasů na to, aby z navrhovaného místa poskočil výše.