Vítězem 4. ročníku turnaje ve fotbale se stal Bospor Bohumín

Sváteční dopoledne 28 října patřil v Rychvaldě fotbalu. Konal se zde již čtvrtý ročník fotbalového turnaje o putovní pohár pro starší žáky věnované rychvaldské sportovní legendě Vladislavu Zajícovi, který organizuje místní KSČM společně s Baníkem Rychvald.

Kromě rychvaldských celků pozvání přijaly i celky z Bohumína, Dětmarovic, Věřňovic a Haťe.

Hrálo se systémem každý s každým a na programu tak bylo 15 utkání. Úvodní zápas svedl dohromady domácí celky Slavoj s Baníkem. Čestný výkop pak provedla manželka Vladislava Zajíce.

Nedílnou součásti turnaje jsou i dovednostní soutěže. Střelba na cíl, žonglování s míčem, slalom dokonale prověřily um mladých fotbalistů.

Mezi hráči panovala přirozená rivalita, která však po celou dobu zůstávala v duchu Fair Play. Průběh samotného turnaje byl dramatický až do samotného konce. Ještě v průběhu posledního zápasu nebylo jasné, jak dopadne pořadí jednotlivých týmů.

Celkovým vítězem turnaje se nakonec stal Bospor Bohumín. Na druhém místě skončili hráči Baníku Rychvald a na třetím místě se umístili hráči Slavoje Rychvald. Nejlepším střelcem turnaje se stal Jiří Lerch z Baníku Rychvald. Za nejlepšího brankáře byl vyhlášen Kubala Matyáš s Dětmarovic.

S výkonem hráčů byl spokojen i hlavní rozhodčí, který všechna utkání řídil.

Žádný z týmu ale z turnaje nakonec neodcházel s prázdnou a každý hráč se mohl těšit z drobné pozornosti, které pro ně připravili organizátoři, ale i sponzoři, bez jejichž pomoci by se událost neobešla.

Děkujeme nejen městu Rychvald, které věnovalo věcné ceny, ale i firmám jako je Rychvaldská Pekárna, Esam Rychvald, rychvaldský Alumont, MK Klemens z Dolního Benešova a v neposlední řadě i jednotlivcům jako pan Nemeškurty Karel nebo paní Luďka Svrčinová.

Děkujeme také hlavnímu rozhodčímu Jiřímu Harnolovi a zejména hráčům, kteří svým přístupem ke hře důstojně uctili památku Vladislava Zajíce.

Organizátoři se již dnes těší na další ročník a doufají, že bude aspoň tak úspěšný jako ten letošní.

Baník Rychvald

Slavoj Rychvald