Eurovolby v Rychvaldě

Přes pomyslnou 5% hranici se v Rychvaldě dostalo těchto 6 politických subjektů a uskupení.

Těsně pod hranici 5 % by z politických stran, které působí na území města Rychvald zůstala s 4,98 % Česká strana sociálně demokratická.

VÝSLEDKY VOLEB DO EVROPSKÉHO PARLAMENTU V RYCHVALDĚ

Názevcelkem hlasův %
loading...loading...loading...

VÝSLEDKY VOLEB Z POHLEDU KSČM

KSČM v letošních volbách obhajovala tři mandáty. Nakonec obhájila pouze jeden mandát. Do Evropského parlamentu byla tak opět zvolená Kateřina Konečná s 38 650 preferenčními hlasy. Na druhém místě jako první náhradník skončil s 10 894 hlasy Zdeněk Ondráček. Komunistickou stranu Čech a Moravy volilo celkem 164 624 voličů což je zhruba stejný počet jako při posledních volbách, kdy KSČM dalo svůj hlas 166 478 voličů.

V Rychvaldě se KSČM dělí o třetí a čtvrté místo s ODS. Obě strany získaly shodně 162 hlasů. Co se týká KSČM nejvíce preferenčních hlasů získala Kateřina Konečná (47). Na druhém místě Dagmar Švendová (14).

Volební účast a jak se volilo v jednotlivých volebních okrscích.

Účast voličů se nevymykala celorepublikovému průměru. „Nejdisciplinovanější“ byli voliči ve volebním okrsku číslo 6 (v domě s pečovatelskou službou), s 28,52 % volební účasti.
Nejmenší zájem o evropské volby se projevil ve volebním okrsku číslo 5 (Základní škola Václav v Rychvaldě). Tam se účastnilo jen 15,61 % oprávněných voličů.

KSČM v Rychvaldě děkuje Všem, co dali hlas našim kandidátům.

Jak se volilo v jednotlivých volebních okrscích

Volební okrsek číslo 1

Volební okrsek číslo 2

Volební okrsek číslo 3

Volební okrsek číslo 4

Volební okrsek číslo 5

Volební okrsek číslo 6

Volební okrsek číslo 7

Související položky (podle značky)