„ORLOVÁ SI NEMOCNICI ZASLOUŽÍ“, ŘÍKÁ POSLANEC PARLAMENTU ČR DANIEL PAWLAS

„ORLOVÁ SI NEMOCNICI ZASLOUŽÍ“, říká poslanec Parlamentu ČR Daniel Pawlas. V pondělí zavítal na orlovskou radnici poslanec Parlamentu České republiky Daniel Pawlas, který je členem Výboru pro zdravotnictví a předsedou Podvýboru pro lékovou politiku, racionální využití farmakoterapie a přístrojové techniky.

Na setkání s vedením města se hovořilo o problematice orlovské nemocnice a o její optimalizaci, kterou v březnu schválili krajští zastupitelé. „Kraj nějak rozhodl, ovšem argumentovat pojišťovnami je liché. Pojišťovny nemají peníze na nové instituce, ale orlovskou nemocnici mají přeci ve svém portfoliu, a tudíž s ní počítají ve svých výdajích. Proč by pojišťovny měly říct, že vám nic nebudou platit?“ argumentoval na reakci kraje, že zdravotní pojišťovny by nemusely v případě převzetí nemocnice uzavřít s městem smlouvy,“ uvedl Bc. Daniel Pawlas.

Politik je přesvědčen o tom, že Orlová si zaslouží mít na svém území nemocnici. Současně přiznal, že zdravotnictví jako takové, je v dnešní době stále nedostupnější, a bohužel, mnohdy se nesprávně ruší to, co funguje. „Nedávno bylo do budovy nemocnice investováno, a to nemalou částkou. Samozřejmě, něco se dá převést jinam, ale některé věci zde zůstanou jako nevyužitá investice,“ podotkl poslanec.

Daniel Pawlas podpořil město a jeho občany, stejně tak jako zdravotníky, v boji za zachování nemocnice a opětovně zdůraznil, že orlovská nemocnice by měla zůstat ve stávajícím stavu, bez jakéhokoliv přesunu akutních lůžek do Karviné či Havířova.

Zdroj: Facebook města Orlová